باشنده گان ولایت هرات از افزایش آدم ربایی در این ولایت طی یک ماه گذشته اظهار نگرانی می کنند.

این افراد می گویند با اینکه اخیرا به دستور مقامات دولت مرکزی در راس ادارات امنیتی و ملکی تغیرات گسترده ای به وجود آمده است اما هنوز آدم ربایی و سرقت های مسلحانه در این ولایت باقی مانده است.

حاجی شریف یکتن از باشنده گان ولایت هرات می گوید: دولت باید اقدامات اساسی را در جهت از بین بردن معظله های چون آدم ربایی، سرقت مسلحانه و نا امنی روی دست بگیرد.

وی افزود: اکثر باشنده گان ولایت هرات به این خوش بین بودند که با تبدیلی مقامات محلی این ولایت درامنیت بهبودی پیدا خواهد شد اما این امر تاکنون تحقق نیافته است.

وی از مقامات محلی هرات خواست تا تلاش بیشتری در این زمینه انجام دهند.

نوراحمد امینی یکتن دیگر از باشنده گان هرات می گوید : در صورتیکه مقامات محلی هرات در جهت تامین امنیت تلاش نکنند آنان بار دیگر دست به اعتصاب عمومی خواهند زد.

بنا به اظهارات وی طی دو هفته گذشته پانزده تن در این ولایت اختطاف شدند اما مقامات امنیتی تاکنون اقدامات اساسی روی دست نگرفته اند.

در همین حال مقامات امنیتی در ولایت هرات می گویند: تلاش ها برای رهایی ۹ کارمند شرکت ساختمانی « پی آی » که در ولسوالی رباط سنگی هرات اختطاف شده اند همچنان ادامه دارد.

یکتن از مسوولین پولیس سرحدی در غرب افغانستان می گوید: کارمندان شرکت ساختمانی از سوی مخالفین محلی در بندر تورغندی اختطاف شده اند و قرار است در آینده نزدیک با پا در میانی بزرگان محل رها شوند.

در عین حال عبدالروف احمدی سخنگوی قوماندانی زون ساحوی پولیس در غرب افغانستان می گوید یک تبعه ایرانی در منطقه آباد راهان در مسیر شاهراه هرات اسلام قلعه اختطاف شده که ارگان های امنیتی در حال تحقیقات در این زمینه هستند.

وی افزود : تاکنون کدام کسی به ارتباط این آدم ربایی بازداشت نشده است.

یکتن از مسوولین امنیتی که نخواست نامش فاش شود مدعیست که یک سرمایه دار و پسر ۱۳ ساله یکی از صرافان هرات که دو هفته قبل از سوی افراد مسلح ناشناس اختطاف شدند تاکنون در نزد رباینده گان به سر می برند.

در عین حال باشنده گان ولایات حوزه غرب افغانستان از افزایش آدم ربایی در این ولایات اظهار نگرانی می کنند .  شگوفه هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb