مقامات امنیتی در ولایت هرات می گویند مدیر امنیت و حارنوال ولسوالی ادرسکن این ولایت به همرای یک معاون داکتر و راننده آنها با انفجار یک ماین کار گذاری جان باختند و سه سرباز قوماندانی امنیه این ولسوالی زخمی شده اند.

 عبدالرشید پوپل ولسوال ادرسکن می گوید این حادثه ظهر روز دوشنبه در منطقه چاه هک این ولسوالی پس از آن به وقوع پیوست که قوماندان امنیه ادرسکن به همراه این افراد پس تحقیق از یک نزاع قومی که منجر به کشته شدن سه تن از طرفین درگیر گردیده بود در حال بازگشت بودند.

 وی می گوید این رویداد در ۳۵ کیلومتری مرکز ولسوالی ادرسکن به وقوع پیوست و به قوماندان امنیه این ولسوالی در این حادثه هیچ آسیبی نرسیده است.

 بنا به اظهارات وی موتر عامل این افراد نیز در این حادثه کاملا تخریب گردیده است.

یک تن از مسوولین امنیتی در ولسوالی ادرسکن گفت  جسد عزیز الرحمن مدیر امنیت ولسوالی ادرسکن اختر محمد حارنوال ، احمد جاوید داکتر کلنیک و راننده آنها  که کاملا متلاشی شده اند در اول به کلنیک صحی ولسوالی ادرسکن انتقال داده شد و سپس به شفاخانه حوزه وی هرات ارسال گردید.

وی می گوید وضعیت یک تن از مجروعین این حادثه وخیم است و دو تن دیگر فعلا وضعیت آنها بهبود یافته است.

یک تن از شاهدان عینی که خبر این حادثه را به مسوولین امنیتی ادرسکن پس از افنجار تلفونی به جریان گذاشته می گوید من با موتر سایکل خود در حال رفتن به جان ادرسکن بود که یک بار یک موتر کرولای ۲۰۰۷ و یک موتر رنجر پولیس با سرعت زیاد از کنارم گذشته و پس از اینکه ۱۰۰ متر از من دور شد ناگهان موتر کورلا انفجار کرد و من نیز از شدت آن بر زمین خوردم .

وی که خود را جلیل احمد معرفی می کند می گوید پس از چند لحظه خود را به نزدیک رساندم و متوجه شدم که موتر کرولا کاملا سوخته است و چندین سرباز از جمله قوماندان امنیه ادرسکن در آنجا حضور دارد.

وی افزود : از سوی سربازان پولیس چون در نزدیک حادثه بودم بازداشت شدم و پس از اینکه مشخص شد که من کارمند زراعت و برای یک کار دفتری به قریه کهک رفته بودم دوباره رها شدم.

بنا به اظهارات وی چند روز قبل زمانی که به طرف قریه کهک در حال حرکت بوده خود بیش از ده فرد مسلح که در کنار جوی آب در حال وضو گرفتن بوده را مشاهده کرده است.

یک تن از سربازان پولیس که نخواست نامش فاش شود گفت : لحظه ای که ما به قریه کهک رفتیم در آنجا با یک گروه مسلح درگیر شدیم و چون تعداد ما کم بود از صحنه عقب نشینی کردیم و در زمان بازگشت این حادثه رخ داد.

وی می گوید پیش از این نیز چندین بار به آنها گزارش شده بود که قرا است سر راه قوماندان امنیه ادرسکن ماین گذاری صورت گیرد.

در عین حال قاری یوسف احمدی که خود را سخنگوی طالبان معرفی می کند به رسانه ها گفته است که این ماین از سوی افراد آن گروه کار گذاری شده که به شمول قوماندان امنیه ولسوالی ادرسکن شش تن دیگر نیز کشته شدند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb