مقامات محلی در ولایت هرات می گویند جهت تامین امنیت و دست کشیدن از اعمال تخریبکارانه ناراضیان دولت با این گروه ها در این ولایت گفتگو خواهند کرد.
به گفته والی هرات در صورتیکه این گفتگو ها به نتیجه ای نرسد با تمام امکانات دست داشته نظامی برای از بین بردن این ناراضیان مقابله صورت خواهد گرفت.
آغاز گفتگو در حالی از سوی مقامات محلی مطرح می شود که پیش از این برخی مسوولین ولسوالی های این ولایت از افزایش گروپ های مسلح غیر مسوول اظهار نگرانی کرده بودند.
داکتر احمد یوسف نورستانی والی جدید ولایت هرات می گوید از چند روز بدین سو گفتگو با برخی گروه های مسلح ناراضی در ساحات ولایت هرات ادامه دارد.
وی افزود: این گفتگو ها تا زمانی با مخالفین ادامه خواهد داشت که آنها بدون کدام قید وشرط به دولت بیپوند و در صورتیکه حاضر به گفتگو نشوند آنها با تمام امکانات دست داشته در جهت از بین بردن این گروه های مسلح غیر مسوول تلاش خواهند کرد.
بنا به اظهارات تامین امنیت باشده گان این ولایت از پلان های اساسی وی در هرات می باشد.
آقای نورستانی همچنان می گوید مردم نیز باید در جهت تامین امنیت وبازسازی با دولت همکاری کنند.
در همین حال نیمه های شب شنبه چندین راکت بالای تاسیسات میدان هوایی هرات ، اکادمی پولیس و دفتر سازمان ملل متحد از سوی مخالفین مسلح شلیک شده که تعداد این حملات راکتی را طی یک سال گذشته به بیش از ده با رساند.
با اینکه مقامات محلی مدعی هستند که این حملات راکتی تلفات جانی و مالی تاکنون در پی نداشته اما باشنده گان مناطق همجوار می گویند: در صورت ادامه این روند خانه های مسکونی خود را ترک خواهند کرد.
والی جدید ولایت هرات در حالی از سر لوحه قرار دادن امنیت در پلان کاریش در این ولایت خبر می دهد که طی یک هفته گذشته دو اختطاف و یک قتل در شهر هرات صورت گرفته که باعث نگرانی باشند گان این ولایت گردیده است. میترا حسینی

https://www.facebook.com/heratpaperfb