افراد وابسته به گروه طالبان با حمله بالای یک خانه مسکونی در ولایت بادغیس سه غیر نظامی از جمله خانم را به قتل رساندند.
مقامات امنیتی این ولایت می گویند: پس از این رویداد که نیمه های شب یک شنبه به وقوع پیوست بین طالبان مسلح و باشنده گان ولسوالی مقر درگیری صورت گرفته که در جریان آن ۱۳ تن از مخالفین کشته و هفت تن دیگر آنان زخمی شدند.
محمد ایوب نیازیار قوماندان امنیه ولایت بادغیس می گوید :در جریان درگیری پنج تن از افراد ملکی به شمول دو خانم نیز زخم برداشته اند.
وی افزود: درگیری زمانی بین مردم و طالبان آغاز شد که مخالفین دولت بالای خانه مسکونی یکی از متنفذین قومی در ولسوالی مقر حمله مسلحانه را انجام داده بودند.
آقای نیازیار افزود: پس از آنکه سربازان پولیس ملی به منطقه اعزام شدند طالبان از منطقه فرار کردند و هم اکنون اجساد کشته شده گان مخالفین در صحنه نبرد باقی مانده است.
بنا به اظهارات وی : در این رویداد به نیروهای دولتی هیچ آسیبی نرسیده است.
طی دو هفته گذشته این برای چهارمین بار است که طالبان مسلح بالای ولسوالی مقر، بالامرغاب و قورماچ حمله مسلحانه را انجام می دهند.
در دو حمله جداگانه ای که در ولسوالی بالامرغاب و مقر انجام دادند در جریان درگیری دو غیر نظامی،چهار تن از نیروهای دولتی و بیش از بیست طالب مسلح کشته و زخمی شدند.
با این حال اخیرا مقامات امنیتی در ولایت بادغیس مدعی شدند که قرار است در آینده نزدیک یک عملیات گسترده نظامی به جهت از بین بردن مواضع گروه طالبان در ولسوالی های نا امنی این ولایت صورت گیرد. شگوفه هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb