مقامات محلی در ولایت بادغیس می گویند در جریان درگیری و بمباران هوایی نیروهای ائتلاف درولسوالی قورماچ این ولایت ۲۳ تن از گروه طالبان وافراد ملکی به قتل رسیدند.
به گفته این مقامات این حادثه زمانی در منطقه جر سیاه این ولسوالی آغاز گردید که از یک منطقه مسکونی از سوی گروه طالبان بالای کاروان گشت زنی سربازان اردوی ملی و قوای ائتلاف حمله صورت گرفت.
عبدالله واقف ولسوال قورماچ به خبرگذاری وقت گفت : درگیری از ساعت شش شام روز چهار شنبه در منطقه جر سیا آغاز شد و نیمه های شب همان منطقه از سوی بمب افکن های قوای هوایی ائتلاف بمباران گردید.
وی افزود در جریان این درگیری ۱۵ تن از افراد وابسته به گروه طالبان کشته و چند تن دیگر آنها زخمی شدند.
بنا به اظهارات وی همچنان هفت فرد ملکی که در میان آنها زنان و اطفال نیز می باشند در جریان بمباران و عملیات نظامی کشته و هشت تن دیگر زخمی شدند.
وی می گوید طالبان اخیرا به جهت حمله بالای کاروان های نظامی نیروهای داخلی و خارجی در این ولسوالی از خانه های مسکونی خلاف قانون بشری استفاده می کنند.
ولسوالی قورماچ می گوید افراد زخمی شده ملکی جهت تداوی به کلنیک صحی این ولسوالی انتقال داده شدند.
همچنان محمد ایوب نیازیار قوماندان امنیه ولایت بادغیس در یک تماس تلفونی به خبرنگار آژانس خبری وخت گفت : نیمه های شب گذشته قریه جر سیاه ولسوالی قورماچ بادغیس از سوی نیروهای ائتلاف بمباران گردید که در جریان آن یک تعداد زیادی از مخالفین مسلح که در آنجا کمین کرده بودند کشته و به افراد ملکی نیز تلفاتی وارد گردیده است.
وی افزود به دلیل اینکه ولسوالی قورماچ و قادس تحت کنترول نیروهای امنیتی ولایت فاریاب قرار دارد آنها جزیات بیشتری از این حادثه ندارند.
در همین حال قارى دولت عثمانى رییس شوراى ولایتى بادغیس ادعا دارد که در اثربمباردمان هوایى نیروهای ائتلاف در قریه جر سیا ٣٠ تن از مردم عام به شمول ٣ عضو خانوادۀ آمر توخى رئیس اسبق شورای ولایتی بادغیس کشته شده اند.
حاجی نصرالدین یکتن از باشنده گان ولسوالی قورماچ ولایت بادغیس می گوید نیمه های شب گذشته پس از اینکه از سوی گروه طالبان بالای کاروان نیروهای داخلی و خارجی حمله صورت گرفت آنها مبادرت به بمباران منطقه نمودند.
وی می گوید در جریان عملیات زمینی و هوایی بیش از ۱۰ فرد ملکی کشته و زخمی شدند.
با این حال ملا ذاکری یک قوماندان محلی طالبان در ولایت بادغیس می گوید در جریان درگیری و بمباران هوایی سه تن از افراد آن گروه کشته و سه تن دیگر زخمی شدند.
وی می گوید از سوی گروه طالبان بیش از بیست تن از نیروهای دولتی و خارجی کشته و زخمی شدند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb