مسوولین قوماندانی زون ساحوی پولیس در غرب افغانستان می گویند حسب هدایت مقام وزارت داخله افغانستان مسوولین هشت حوزه امنیتی در ولایت هرات از کارشان برکنار شدند.

عبدالروف احمدی سخنگوی قوماندانی زون ساحوی پولیس با ذکر این مطلب گفت : این افراد به دلیل آنچه سهل انگاری و غفلت در وظیفه عنوان شده از سوی وزارت داخله افغانستان برکنار و معاونین این افراد به حیث سرپرست در حوزه های امنیتی ایفای وظیفه خواهند کرد.  

وی افزود : قرار است افراد دیگری از مرکز کشور در این هشت حوزه امنیتی جهت تامین امنیت بهتر  در شهر هرات  گماشته شوند.

وی علاوه کرد موضوع برکناری مسوولین حوزه های امنیتی روز گذشته به آنها ابلاغ شده و قرار است امروز به کابل اعزام شوند.

در پی ازدیاد نا امنی – اختطاف و ترور در ولایت هرات نماینده گان مردم هرات در پارلمان – اتحادیه اصناف – پیشه وران – تاجران – نماینده گان احزاب سیاسی – نهاد های مدنی و اعضای شورای ولایتی هرات دست به اعتصاب عمومی زدند.

در پیوند به این قضیه  نماینده گان هرات، از حدود دو هفته بدینسو در اعتراض به نا امنى ها و اختطاف ها با جلسات عمومى و جلسات کمیسیونهاى این جرگه حضور پیدا نکرده  خواهان تغییرات  کلیدى در پسُت هاى این ولایت میباشند .

احمد بهزاد نماینده مردم هرات در ولسی جرگه افغانستان  می گوید روز گذشته تمامی نماینده گان مردم هرات در پارلمان و مشرانو جرگه  با حامد کرزی رئیس جمهور جمهوری اسلامی افغانستان نشستی داشتند که آقای کرزی وعده سپرده است که در آینده نزدیک اکثر مقامات اداری و امنیتی ولایت هرات به دلیل سهل انگاری برکنار و افراد جدید به جای آنها گماشته خواهند شد.

وی می گوید به اساس گزارشاتی که از ولایت هرات به آنها می رسد اکثر اختطاف ها و ترور ها از سوی برخی مسوولین در این ولایت سازماندهی می شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb