مقامات امنیتی در حوزه غرب افغانستان می گویند در جریان بمباران نیروهای اتئلاف در منطقه قورماچ ولایت بادغیس ۵ فرد ملکی و ۱۲ تن از مساختمان ولایت فراه خالفین مسلح دولت کشته شده اند.

عبدالروف احمدی سخنگوی قوماندانی زون ساحوی پو

لیس می گوید این حادثه زمانی به وقوع پیوست که پوسته های امنیتی ولسوالی قورماچ مورد حمله افراد ابسته به گروه طالبان قرار گرفت.

 

 

وی افزود از نیمه های شب پنج شنبه عملیات نظامی از طریق هوا و زمین علیه مواضع مخالفین مسلح دولت در ولایت بادغیس آغاز گردیده است.

وی علاوه کرد که در جریان این بمباران ۸ تن از مخالفین دولت

زخمی شدند که وضعیت آنها وخیم می باشد.

 

 

بنا به اظهارات وی هم اکنون نیز جریان عملیات نظامی در برخی مناطق ولایت بادغیس از سوی نیروهای داخلی و خارجی ادامه دارد.

با این حال یکتن از باشنده گان ولسوالی قورماچ ولایت بادغیس می گوید نیمه های شب گذشته در مرحله اول درگیری صورت گرفت و یک ساعت بد آن از سوی نیروهای خارجی منطقه مسکونی مورد بمباران قرار گرفت.

وی می گوید در جریان این بمباران چندین فرد ملکی نیز کشته و زخمی شدند.

وی تائید می کند که افراد وابسته به گروه طالبان از خانه های مسکونی به عنوان سنگر دفاعی علیه نیروهای داخلی و خارجی استفاده می کنند.

در عین حال محمد ایوب نیازیار قوماندان امنیه ولایت بادغیس می گوید طی یک سال جاری چندین بار مخالفین مسلح دولت با استفاده از خانه های مسکونی بالای نیروهای داخلی و خارجی آتش باری انجام داده اند.

وی می گوید در جریان یک سال گذشته حدود یکصد تن از مخالفین مسلح دولت در جریان بمباران و عملیات های نظامی نیروهای داخلی و خارجی به قتل رسیدند و بیش از یکصد تن دیگر زخمی شده اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb