در یک حمله انتحاری در بازار میوه فروشان شهر زرنج ولایت نیمروز به شمول معاون کندک شاهراه این ولایت پنج غیر نظامی کشته و شش تن دیگر از جمله ۵ پولیس زخمی شدند.

غلام دستگیر ازاد والی نیمروز میگوید این حمله انتحاری حوالی ظهر روز جمعه زمانی رخ داد که معاون کندک پولیس شاهراه در یک بازار میوه فروشی در ناحیه اول شهر زرنج در حال خرید بود.

بنا به اظهارات وی افراد زخمی شده این حادثه به شفاخانه مرکزی شهر زرنج انتقال داده شدند و هم اکنون تداوی از آنها جریان دارد.

.شاهدان عینی در محل می گویند یک موتر تیز رفتار زمانی که کاروان موتر های شاهرا در حرکت بودند خود را انفجار داد و در نتیجه باعث بروز این حادثه گردید.

عبدالله یکتن از دوکانداران بازار میوه فروشان می گوید شدت انفجار به حدی زیاد بود که یک عراده موتر رنجر نظامی را به ده متر آنطرف تر پرتاب کرد.

وی می گوید چون از محل انفجار دور بوده به وی آسیبی نرسیده است.

یکتن از مسوولین امنیتی در ولایت نیمروز که نخواست نامش فاش شود می گوید در این حمله انتحاری که حوالی ساعت یادزده و و نیم روز جمعه صورت گرفته قوماندان محمد جان قوماندان کندک شاهراه و پنج تن از محافظینش کشته و بیش از ده نفر دیگر از جمله شش پولیس زخمی شدند.

غلام دستگیر آزاد والی نیمروز این حمله انتحاری را تائید کرد اما از کشته شدند قوماندان شاهراه و تلفات دقیق این حمله انتحاری اظهار بی اطلاعی کرد.شگوفه هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb