مقاما محلی درولایت فراه می گویند مخالفین مسلح دولت  یک باب مکتب  را با مواد انفجاریه در ولسوالى پُشت رود این ولایت منفجر ساختند.

عتیق الله رئیس معارف ولایت فراه می گوید این مکتب  که بنام متوسطۀ ذکور ساج یاد می شود نیمه های شب دوشنبه در قریۀ چین ولسوالى پُشت رود از سوی افراد وابسته به گروه طالبان انفجار داده شد.

وی افزود: در این انفجار چهار اتاق و دهلیز مکتب کاملا تخریب شده است و تلفاتی جانی در پی نداشت.

بنا به اظهارات وی در مکتب منفجر داده شده بیش از ۲۰۰ شاگرد دختر و پسر در دو وقت از سوی بیش از ده استاد در آن ولسوالی تدریس  می شدند.

وی تائید می کند به دلیل نا امنی هم اکنون ده مکتب در ولسوالی های نا امن فراه مسدود هستند.

در همین حال روح الامین والى فراه،با تائید این خبر می گوید افراد وابسته به گروه طالبان عامل بمب گذاری در داخل این مکتب می باشند.

بنا به اظهارات وی تاکنون کسی به این اتهام بازداشت نشده و تحقیقات در این زمینه از سوی ارگان های امنیتی آغاز گردیده است .

والی فراه می گوید تا زمانیکه مردم با نیروهای امنیتی همکاری نکنند پولیس به تنهایی قادر نیست که امنیت در سرتاسر این ولایت تامین کند.

یک تن از مسوولین امنیتی فراه می گوید بررسی های اولیه نشان می دهد که مخالفین دولت چندین سر گلوله راکت و مواد انفجاریه نوع طروتیل را در این مکت جای سازی کرده بودند.

 تاکنون گروه طالبان در این  مورد انفجار مکتب ولسوالی پشت رود اظهار نظری نکده اند.

پیش از مسوولین معارف ولایت فراه هشدار داده بودند در صورتیکه به مشکل نا امنی در آن ولایت رسیده گی صورت نگیرد احتمال آن رود که خانواده های شاگردان مانع رفتن اطفالشان به مکاتب شوند. ث هرات

https://www.facebook.com/heratpaperfb