مقامات امنیتی در ولایت هرات می ګویند یک طفل هشت ساله که ده روز قبل از سوی افراد مسلح ناشناس از سطح شهر هرات اختطاف شده بود از چنگ آدم ربایان توسط پولیس رها گردیده است.  

عصمت الله الیزیی فرمانده پولیس  این ولایت می گوید اختطاف گران قصد داشتند  طفل ربوده شده را به کشور ایران قاچاق نمایند که از سوی نیروهای پولیس شناسایی شدند.

وی افزود: قاچاقچیان در بدل رهایی طفل ربوده شده از خانواده اش تقاضای پول  کرده بودند اما فامیل این طفل به دلیل مشکلات اقتصادی حاضر به پرداخت مبلغ پول به رباینده گان نشدند.   

بنا به اظهارات وی به اتهام این قضیه کسی بازداشت نشده و تحقیقات پولیس در این زمینه آغاز گردیده است . طی یک ماه گذشته این سومین موردی است که پولیس در ولایت هرات موفق به رهایی اختطاف گران از چنگ آدم ربایان می شود.

پس از افزایش آدم ربایی در ولایت هرات اکثر مقامات امنیتی این ولایت از کارشان برکنار و افراد دیگری جایگزین آنها گردیدند.

در یک خبر دیگر دو تن از باشنده گان شهر هرات به اتهام سرقت وسایط نقلیه از سوی پولیس بازداشت شدند.

قوماندان امنیه ولایت هرات می گوید از نزد این افراد دو عراده موتر تیز رفتار که سرقت نموده بودند به دست آمده و تحقیقات از آنها همچنان جریان دارد.

این در حالی است که باشنده گان هرات از سرقت وسایط نقلیه ازاظهار نگرانی می کنند.

به گفته یک منبع پولیس که نخواست نامش فاش شود طی دو هفته گذشته بیش از بیست عراده موتر های تیز رفتار از سوی افراد ناشناس در سطح شهر هرات سرقت شده است. ث هرات 

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb