سیلاب ها همچنان در هرات قربانی می‌گیرد.

بارش باران‌های شدید طی بیست و چهار ساعت گذشته درهرات، جان چهار تن را گرفت و ده‌ها خانه مسکونی را تخریب کرده است. آنگونه که جیلانی فرهاد سخنگوی دفتر والی می‌گوید در پی جاری شدن سیلاب‌ها بزرگراه هرات اسلام و هرات قندهار بر رفت و آمد مسدود شده است.

ساحه لخشک در مسیر بزرگراه هرات اسلام قلعه که در جریان دو ماه گذشته بارها به دلیل جاری شدن سیلاب‌ها مسدود شده بود، یک بار دیگر در پی بارش باران‌های شدید در ساعات گذشته مسدود گردیده است.  برخی از مسافران بزرگراه هرات کندهار و هرات اسلام قلعه که ساعت‌ها به دلیل مسدود شدن راه انتظار کشیدند موفق به رسیدن به شهر هرات نشدند. این افراد دولت محلی هرات را متهم به سهل انگاری در حل این چالش می‌کنند.

در همین حال شورای ولایتی هرات می‌گوید: جاری شدن سیلاب‌ها در ولسوالی‌های، زاول، شیندند، و ساحات حاشیه شهر هرات در کنار خساراتی جانی، خسارات هنگفت مالی را بر جای گذاشته است، اعضای شورای ولایتی هرات از مسوولان محلی می‌خواهند تا به سیلاب زدگان آسیب دیده به گونه جدی رسیدگی نمایند.

با این حال اداره مبارزه با حوادث هرات می‌گوید: در حال حاضر عملیات امداد و نجات در ولسوالی‌های آسیب دیده هرات جریان دارد، مسوولان محلی هرات همچنان از تداوم بارندگی‌های شدید درجریان روزهای پیش رو به باشندگان هشدار می‌دهند و از آنان می‌خواهند تا از مناطق آسیب پذیر فاصله بگیرند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb