جاری شدن سیلاب‌های کم سابقه در ولسوالی شیندند هرات، دست کم دو کشته و سبب تخریب صدها منزل مسکونی وهزاران جریب زمین زراعتی شد.

مقام‌های محلی هرات تایید می‌کنند که در پی بارش شدید باران در شش ولسوالی این ولایت سیلاب جاری شده است. ولسوالی‌های شیندند،زیر کوه،زاول،گذره،پشتون زرغون و ادرسکن؛مناطقی هستند که سیلاب‌ها در آن خسارت به میان آورده است. عبدالحمید مبارز حمیدی رییس مبارزه با حوادث طبیعی هرات می‌گوید بر اساس بررسی‌های نخستین در ولسوالی شیدند تا کنون دو تن جان باختند.

افزون بر خسارت‌های جانی،سیلاب خسارت مالی را نیز به میان آورده است.جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات تاکید دارد،سیلاب سبب تخریب صدها منزل مسکونی وهزاران جریب زمین زراعتی شده است.این سیلاب‌ها به تعقیب ریزش باران های ۴۸ ساعت گذشته جاری شده که بخش‌های زیادی از روستاها و مناطق مسکونی و زمین‌های کشاورزی را در شش ولسوالی هرات در بر گرفته است.

آنگونه که عبدالحمید مبارز حمیدی رییس مبارزه با حوادث طبیعی هرات می‌گوید به مسولان ولسوالی‌های آسیب دیده،تیم ولایتی مبارزه با حوادث وکمیته اضطرار هدایت داده شده  تا در زود ترین فرصت ممکن  به کمک سیلاب زده‌گان به شتابند و خسارت‌های بجای مانده از آنرا مشخص کنند؛اما مشکلات امنیتی باعث کندی کار بررسی خسارت و امداد رسانی شده است.

این در حالی است که حدود دو هفته پیش از این نیز در پی بارش باران شدید و بی پیشینه در شهر هرات و برخی ولسوالی‌های همجوار آن نیز سیلاب جاری شد و در پی آن شماری از منازل مسکونی و زمین‌های کشاورزی تخریب شد.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb