نمایشگاهی به منظور حمایت از نیروهای امنیتی در هرات گشایش یافت. در این نمایشگاه بیست قطعه عکس که عمدتا گویای، حضور نیروهای امنیتی در نبرد با مخالفان است به نمایش گذاشته شده است. رامین فرهمند برگزار کننده این نمایشگاه اما هدف از برپایی آن را پشتبانی از این نیروهای امنیتی عنوان می‌کند.

به عقیده بازدید کننده این نمایشگاه، هرچند برپایی برنامه‌هایی از این دست می‌تواند بر روحیه نیروهای امنیتی اثر گذار باشد، اما بی توجهی سران حکومت به وضعیت زندگی نیروهای امنیتی به ویژه بازماندگان آنان موضوع نگران کننده‌ای است، این باشندگان از دولت خواستار توجه بیشتر به وضعیت معیشتی نیروهای امنیتی هستند.

پس از آن که طالبان خواستار منحل شدن نهادهای امنیتی کشور شدند، باشندگان هرات، فعالین مدنی و نهاد های مختلف حمایت شان را از نیروهای امنیتی ابراز داشتند، عکاسان می‌گویند: به تصویر کشیدن فعالیت‌های نیروهای امنیتی باعث ایجاد ارتباط سالم میان مردم و نیروهای امنیتی می‌شود.

با این حال مسوولان امنیتی هرات برپایی این چنین نمایشگاه‌هایی را مایه دلگرمی برای نیروهای امنیتی می‌دانند. عبدالاحد ولی‌زاده سخنگوی فرماندهی پولیس هرات می‌گوید برگزاری این چنین نمایشگاه‌ها در بالا رفتن انگیزه پولیس به هدف تامین امنیت هرات موثر می‌باشد.

با این همه، شهروندان از نیروهای امنیتی می‌خواهند تا برای جلوگیری از افزایش ناامنی و تامین امنیت ولایت هرات تلاش بیشتری  به خرج دهند.

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb