حمله مسلحانه یک طلبه بر سربازان پولیس در ناحیه یازدهم شهر هرات

پولیس هرات می‌‌‌گوید که حمله‌ی مسلحانه‌ی یک طلبه دارالعلوم عالی غیاثیه بر یک موتر رنجر پولیس، یک کشته و یک زخمی در پی داشت. عبدالاحد ولی‌زاده، سخنگوی فرماندهی پولیس هرات با تایید این رویداد تاکید می‌کند که حمله کننده که زخمی شده از سوی پولیس بازداشت شده است.

این سرباز پولیس که ادعا می‌کند تروریست را از ناحیه شانه زخمی کرده، می‌گوید که حمله کنندگان، سه نفر بوده و سوار بر یک موتر سایکل بودند. او می‌گوید که پس از حمله، دو تروریست مهاجم دیگر با استفاده از فرصت، از محل متواری شده‌اند. در سوی دیگر، بیمارستان مرکزی هرات از انتقال پیکر سرباز به این مرکز درمانی خبر می‌دهد. محمد عارف جلالی، سرطبیب بیمارستان مرکزی هرات تاکید می‌کند که پولیس و تروریست زخمی به بیمارستان پایگاه ۲۰۷ ظفر منتقل شده‌اند.

با این حال، شورای ولایتی هرات از چگونگی جلب و جذب طالبان دین در مدارس دینی این ولایت نگران است. وکیل احمد کرخی، مسوول کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات از نیروهای کشفی و پولیس خواهان بررسی دقیق از مدارس دینی است.

گفتنیست که سال گذشته، پس از حمله تروریستان بر مسجد جوادیه در هرات، نیروهای امنیتی، محل نگهداری تروریستان و مکان طراحی حمله تروریستی را در یکی از مدارس دینی این ولایت گزارش دادند.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb