بتازگی کمیسیون شکایات انتخاباتی هرات ۱۴ هزار رای تقلبی را باطل اعلام کرد؛ فاطمه باقری معاون کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید؛این شمار رای به دلائل وجود مشکلات گوناگون از جمله مشکلات فنی باطل شده است.

شماری از نامزدان انتخابات مجلس نمایندگان در هرات باور دارند؛به احتمال فروان،کارمندان ارشد کمیسیون انتخابات هرات و کمیسیون مرکزی انتخابات در تقلب‌های گسترده انتخاباتی دست داشته‌اند و کمیسیون شکایات باید با جدا سازی ارای تقلبی از رای پاک مردم؛ اعتماد از دست رفته مردم را نسبت به انتخابات باز گرداند.

برخی اعضای شوای ولایتی هرات انتخابات ۲۸ ام میزان را یک انتخابات افتضاح دانسته و از وجود مشکلات فراوان و تقلب‌های گسترده در این انتخابات سخت انتقاد کرده و خواهان پیگرد و مجازات کسانی هستند که در تقلب ۱۴ هزار رای دست داشته‌اند.

آنگونه که کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید؛۱۲ هزار و ۴۲۲ رای در پی بررسی فرم‌های نتایج باطل شده و ۲ هزار و ۳۹ رای دیگر از ۱۱ محل رای دهی بگونه کامل باطل شده است. و به احتمال فراوان در پی باطل شدن این شمار رای یک نامزد مرد و یک نامزد زن از فهرست برندگان نتایج ابتدایی حذف شده میشوند.

۱۴ هزار رای تقلبی در حالی از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی در هرات باطل می‌شود که  شماری از نامزدان معترض بخاطر آنچه تقلب گسترده در انتخابات می‌دانند یک خیمه اعتراضی را برپا نموده با حضور در یک تجمع در برابر ساختمان ولایت خواهان رسیدگی حکومت به خواست‌های شان شدند.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb