برای نخستین بار بعد از نزدیک به ده سال تروریستان مسلح به یک حوزه امنیتی در شهر هرات حمله کردند. در این حمله، ۵ نفر از جمله،  دو سرباز، دو غیر نظامی و یک کودک جان باختند و چهار تن دیگر زخمی شدند. بنابر گفته‌های مردم محل، تروریستان سه نفر بودند اما پولیس فقط از پیدا شدن جسد یک تروریست خبر داده است.

اداره محلی هرات اما حضور دو تروریست دیگر را در حد شایعه می‌خواند. جیلانی فرهاد سخنگوی این اداره می‌گوید هنوز سرنخی از دو تروریست دیگر در دست نیست اما تحقیقات برای ردیابی و بازداشت عاملان رویداد خبر می‌دهد.

بیمارستان مرکزی هرات از انتقال اجساد کشته شده‌ها و زخمیان رویداد به این مرکز درمانی خبر می‌دهد. وضعیت زخمیان این رویداد از دید بیمارستان مرکزی هرات، رضایت بخش است.

در همین حال، شورای ولایتی هرات می‌گوید که از یک هفته به این سو، گزارش‌هایی را از رخ دادن چنین حمله‌یی به شورای نظامی هرات داده بود. همچنان از دید نمایندگان مردم در شورای ولایتی، وضعیت هرات در روزهای آینده وخیم پیش‌بینی می‌شود.

در روزهای اخیر، هرات شاهد چندین دزدی مسلحانه، آدم ربایی و حمله‌های تروریستی بوده است. حوادثی که بنابر گفته‌های پیشین یک مقام فرماندهی پولیس، ریشه در کشورهای همسایه دارد. با این حال آگاهان امور به این نظرند که ضعف نیروهای کشفی و امنیتی سبب بروز چنین رخدادها می‌شود.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb