نگرانی از افزایش ترور و سرقت های مسلحانه در شهر هرات

پسر سخنگوی والی هرات صبح روز چهارشنبه مقابل درب خانه‌اش هدف یک سوقصد مسلحانه قرار گرفت و زخمی شد. مجب الرحمن فیضی سرپرست دفتر مطبوعاتی والی هرات با تایید این رویداد، از بازداشت سه تن در پیوند به این قضیه خبر می‌دهد. شاهدان رویداد می‌گویند عاملان حمله دو فرد نوجوان بودند و هنگامی که قصد گرفتن موتور سایکل وی را داشتند، با وی درگیر شده و در نهایت مسیع را با ضرب گلوله زخمی کردند.

در همین حال، محمد عارف جلالی، سرطبیب بیمارستان مرکزی هرات وضعیت این جوان ۱۹ ساله را نسبتا خوب توصیف می‌کند. در این حادثه، وی از ناحیه گردن آسیب دیده است.

در سوی دیگر افزایش تررو و سرقت های مسلحانه در یک ماه گذشته باعث نگرانی شهروندان و اعضای شولای ولایتی در هرات شده است. شب گذشته هم یک نفر در ناحیه پنجم شهر از سوی دزدان مسلح زخمی شد. او می‌گوید با سلاحی که در دست داشت، با دزدان مسلح مقابله کرده و جانش را نجات داده است.

شورای ولایتی هرات وضعیت این ولایت را نگران کننده می‌خواند. به گفته نمایندگان مردم در شورای ولایتی به نقل از فرمانده پولیس هرات، وضعیت امنیتی این ولایت در روزهای آینده متشنج‌تر خواهد شد. وضعیت امنیتی هرات در حالی از سوی اداره محلی و مقام‌های امنیتی خوب توصیف می‌شود که بنابر گزارش بیمارستان مرکزی این ولایت، بطور اوسط روزانه دو رویداد مرمی خوردگی به این مرکز درمانی جهت تداوی انتقال داده می شوند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb