نزدیک ۱۰ هزار رای تقلبی در هرات باطل شده است؛کمیسیون شکایات انتخاباتی تاکید دارد،این شمار آرا مربوط بیش از ۵۰ نامزد انتخابات است و پس از بررسی شکایات درج شده در این نهاد باطل شده است. اشرف وحدت رییس دبیر خانه کمیسیون شکایات انتخاباتی می‌گوید؛نزدیک ۱۰ هزار رای تقلبی از سوی کمیسیون شکایات انتخاباتی باطل شده است.

با این حال برخی نمایندگان نامزدن انتخابات؛از روند بررسی شکایت‌ها در کمیسیون  شکایات انتخاباتی رضایت ندارد و ادعا می‌کنند؛به بسیاری از شکایت‌های آنان رسیدگی نشده است.

اما فعالان مدنی باطل شدن این آرا را در نتجیه انتخابات بی تاثیر دانسته و باور دارند؛تقلب صورت گرفته خیلی بیشتر از آرایی است که باطل شده است. کمیسیون شکایات انتخاباتی هرات نیز؛باطل شدن بیشتر از ۸ هزار رای تقلبی را تایید می‌کند؛این آرای مربوط بیشتر از ۵۰ نامزد است و از محل‌های مختلف در شهر و ولسوالی‎های هرات میباشد.

برخی اعضای شورای ولایتی خواهان مجازات و کیفر کسانی هستند که در تقلب‌های انتخاباتی دست داشته‌اند. این در حالی است که روند بررسی شکایت‌های انتخاباتی به اتمام رسیده و کمیسیون انتخابات باید نتایج نهایی را اعلام کند.

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb