بی توجهی مسوولان محلی هرات، عامل عدم دسترسی باشدگان ولسوالی به خدمات مخابراتی!

بر بنیاد آمارهای ریاست مخابرات هرات، در کمتر از یک سال گذشته شش پایه آنتن مخابرات که دو پایه آن خصوصی و چهار پایه دیگر دولتی می‌باشد، از سوی طالبان  در ولسوالی‌های ناامن هرات به آتش کشیده شده است. عزیزالرحمن طیب سرپرست ریاست مخابرات هرات می‌گوید خدمات مخابراتی از طرف شب در برخی از ولسوالی‌های هرات از سوی طالبان متوقف می‌شود.

برقراری ارتباطات به وسیله تلفن‌های همراه، در حال حاضر شاه رگ روند برقراری رابطه میان روستا نشینان و ساکنان شهر هرات به حساب می‌آید. فعالین مدنی اداره محلی هرات را در راستای تامین امنیت وسایل ارتباطی متهم به سهل انگاری می‌کنند، به باور این فعالین دولت مکلف است تا امنیت وسایل ارتباطی را تامین کند.

هرچند مسوولان محلی هرات کوتاهی‌ها در قسمت تامین امنیت وسایل ارتباطی در ولسوالی‌های این ولایت را می‌پذیرند، اما باور دارند پس از شدت یافت سرکوب مخالفان مسلح دولت در ولسوالی‌های هرات شرایط  امنیتی نسبت به گذشته به مراتب بهتر شده است.

با تمام این موارد، آگاهان باور دارند، اگر تهدیدهای امنیتی همچنان بر قوت خویش باقی بماند، سرمایه گذران در بخش وسایل ارتباطی دیگر تمایلی به سرمایه گذاری در ولسوالی‌های هرات نخواهند داشت.

https://www.facebook.com/heratpaperfb