تغییر راهبرد حکومت در میدان‌های داغ نبرد!

بر بنیاد آمارهای اداره محلی هرات در کمتر از یک ماه گذشته بیش از سی و پنج تن از شورشیان طالب به شمول هفت فرمانده برجسته این گروه در ولایت هرات کشته و زخمی شده اند. جیلانی فرهاد سخنگوی مقام ولایت هرات می‌گوید: به تازه‌گی ملا جاوید برادرزاده ملاحیدر ولسوال نظامی طالبان در ولسوالی ادرسکن هرات در پی حملات هواپیماهای بدون سرنشین کشته شده است.

با گرم شدن میدان گفتگوهای صلح در کشور راهبرد نظامی حکومت در قبال شورشیان طالب دست خوش تغییر شده است. فعالین مدنی هرات از حملات نیروهای امنیتی بر مواضع شورشیان طالب استقبال می‌کنند. به باور سید اشرف سادات یک تن از فعالین مدنی در این ولایت افزایش حملات بر پناهگاه‌های مخالفان می‌تواند فشارها را بر گروه‌های متخاصم به هدف حاضر شدن به میز مذاکره افزایش دهد.

از جانبی هم برخی از فعالین باور دارند، کشور در حال حاضردر شرایط حساسی قرار دارد، به گفته آنان پالیسی‌ها باید طوری اجرایی شود که به منافع مردم و دستاوردهای چند سال پسین آسیب نرساند.

ولسوالی‌های هرات در چند سال بدین سو شاهد حضور گسترده طالبان بوده است، به باور آگاهان تداوم این حملات می‌تواند دیدگاه جنگجویان در برابر دولت را تغییر دهد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb