عملیات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در ولسوالی زیرکوه هرات؛ دست‌کم ۱۵ تن از تروریستان طالب به شمول ملا ظاهر و ملا جمیل، معاون ملا نجیب را از بین برد و ۹ تن دیگر به شمول یک فرمانده ملا صمد زخمی کرد. به گفته‌ی جیلانی فرهاد سخنگوی دفتر والی هرات، در این عملیات، دو قرارگاه طالبان در روستاهای  امارت و بخت آباد از بین رفت و به مقداری سلاح و مهمات نظامی هم به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

همچنان گزارش شده که در یک عملیات هوایی دیگر در ولسوالی غوریان هرات، ملا عبدالرحمن ولسوال خودخوانده طالبان همراه با پنج تن دیگر به شمول افراد ملا ادریس و ملا نقیب‌الله کشته شده‌اند.

از سوی دیگر برخی از بزرگان ولسوالی شیندند هرات از اقدام نیروهای امنیتی کشور پشتیبانی می‌کنند. برخی از این افراد به این نظرند که برای دستیابی به صلح، باید نیروهای دفاعی و امنیتی از حالت واکنشی بیرون شده و به لانه‌های تروریستان حمله کنند.

عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور در حالی راه اندازی می‌شود که شماری از شهروندان هرات از تغییر رهبری دو وزارت داخله و دفاع کشور خوشبین به نظر می‌رسند. به باور این شهروندان با تغییر کادر رهبری نیروهای امنیتی، عزم این نیروها برای سرکوب تروریستان طالب بیشتر از قبل شده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb