وضعیت امنیتی در ولایت بادغیس رو به بهبود است. شماری از باشنده‌های شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس و فعالین مدنی با کاهش حملات طالبان در این ولایت تغییر و تبدیلی‌های اخیر مقام‌های امنیتی را تاثیر گذار می‌دانند. آنان با انتقاد از حکومت مرکزی مقام‌های محلی را متهم به بی مدیریتی کرده و می‌گویند والی بادغیس جهت کمپاین‌های انتخاباتی ازسوی حکومت به این ولایت اعزام شده است.

درهمین حال مسوولان درشورای ولایتی، تاثیر کاهش درگیری‌ها را رسیدن سرمای زمستان عنوان می‌کنند. به باور عبدالله افضلی معاون این شورا حکومت مرکزی در راستای تامین امنیت و حمایت نیروهای امنیتی در بادغیس ناکام بوده است.

درعین حال شیر آقا الکوزی آمرامنیت فرماندهی پولیس بادغیس می‌گوید نیروهای مشترک امنیتی مستقر در ولسوالی‌های این ولایت آماده هر گونه عملیات پاکسازی و حملات در برابر مخالفین مسلح دولت هستند.

آنگونه که مسوولان امنیتی می‌گویند حملات تهاجمی این گروه بالای نیروهای امنیتی در حال ختثی شدن است. این در حالیست که بخش‌هایی از این ولایت به ویژه پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی‌های آبکمری، قادس، بالامرغاب، مقر و مرکز بادغیس در این اواخر شاهد درگیری‌های خونین میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح بوده است اما با سرد شدن هوا میزان حملات مخالفین مسلح دولت رو به کاهش است.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb