محی الدین نوری سرپرست ولایت هرات در این نشست خبری با رسانه‌ها می‌‎گوید؛از مجموع ۶ میلیارد و ۲۴۶ میلیون افغانی بودجه انکشافی هرات در سال مالی ۱۳۹۷ خورشیدی ۶ میلیاد و ۲۴۳ میلیون آن به مصرف رسیده است.با این حساب یعنی  بیشتر از ۹۹ درصد بودجه انکشافی هرات در سال مالی ۱۳۹۷  مصرف شده است. در همین حال از مجموع ۱۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون افغانی بودجه عادی هرات؛۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون آن که ۹۴ درصد کل بودجه می‌شود مصرف شده است.

از سوی دیگر شورای ولایتی هرات ارایه این آمار را غیر واقعی خوانده و تاکید دارد؛آمار شورای ولایتی نشان می‌دهد تنها ۸۵ درصد بودجه انکشافی هرات در سال مالی ۱۳۹۷ خورشیدی مصرف شده است. توریالی طاهری معاون شورای ولایتی هرات می‌گوید؛بسیاری از پروژه‌های توسعه‌ای به دلیل مشکلات امنیتی در برخی ولسوالی نا امن اجرایی نشده است.به باور اعضای شورای ولایتی؛ادعای مصرف ۹۹ درصد بودجه از سوی مقام‌های محلی هرات پرسش بر انگیز است.

این در حالی است که پیش از این اعضای شورای ولایتی هرات تایید کرده بودند که مخالفان تفنگدار دولت از پول پروژه‌های توسعه‌ای در برخی ولسوالی‌ها باج گیری میکنند؛و همین مسله سبب اجرای این پروژه‌ها با کیفیت پایین شده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb