شدت حملات طالبان بالای پاسگاه های امنیتی در بادغیس

از چند روز به این سو طالبان حملات شان را بالای پاسگاه های امنیتی در بادغیس به ویژه ولسوالی قادس افزایش داده اند. در تازه ترین مورد طالبان با شکستن کمربندهای امنیتی در این ولسوالی یک پاسگاه را سقوط داده اند. مسوولان امنیتی در بادغیس میگویند گروهی از طالبان حملات تهاجمی شان را بالای پاسگاه امنیتی به سرکرده گی ملا صالح ولسوال نام نهاد طالبان در این ولسوالی راه اندازی کردند که چهار سرباز پولیس محلی کشته و دو تن دیگر زخمی شدند. آنگونه که نقیب الله امینی سخنگوی پولیس میگوید طالبان پنج سرباز دیگر را با خود برده اند.

آنگونه که مسوولین امنیتی در بادغیس میگویند تلاش ها برای باز پس گیری این پاسگاه و رهایی اسیران از نزد مخالفین با همکاری نیروهای خیزش مردمی و ارتش ملی جریان دارد. به گفته سخنگوی پولیس بادغیس این کمر بند یکی از کمربندهای مهم امنیتی و مرز میان طالبان و ولسوالی قادس می باشد.

هر چند مسوولاین امنیتی از تلقات کم نیروهای امنیتی در درگیری با طالبان خبر میدهند اما طی یک هفته گذشته با افزایش حملات طالبان بالای این ولسوالی بیش از ده تن کشته و زخمی شدند. یک منبع امنیتی نیز همچنان از افزایش  تلفات طالبان و شکست این گروه در این ولایت خبر میدهد. به گفته وی طی چند روز گذشته بیش از سی طالب مسلح کشته و شماری هم زخمی شدند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb