حمله خونین طالبان مسلح بریک پاسگاه ارتش ملی در ولسوالی شیندند.

طالبان مسلح حوالی بامداد روز جمعه از چند جهت بر پاسگاه چشمه در روستای قلعه دختر ولسوالی شیندند هرات حمله کردند. یک مقام امنیتی در این ولسوالی که وخواست نامش فاش شود تائید می کند که این پاسگاه از سوی طالبان تصرف شده و در جریان چندین ساعت درگیری ۱۴ سرباز ارتش ملی جان خود را از دست دادند. این منبع میگوید حدود بیست سرباز ارتش نیز از سوی طالبان مسلح اسیر شدند. او میگوید هم اکنون درگیری ها به صورت پراکنده در اطراف این پاسگاه جریان دارد. در کمتر از یک ماه گذشته این سومین بار است که طالبان مسلح بر پاسگاه های سربازان پولیس وارتش ملی در شیندند حمله می کنند.

از سوی دیگر جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات با اینکه آمار دقیقی از جان باختگان این رویداد ارایه نمی کند اما مدعی است که پانزده سرباز ارتش کشته و زخمی شدند.

از سوی دیگر حکمت الله حکمت ولسوال شیندند هرات میگوید هم اکنون درگیری در اطراف این پاسگاه ارتش ملی همچنان جریان دارد و تاکنون امار درستی از تعداد جان باختگان سربازان ارتش در دست نیست . او میگوید در جریان درگیری حدود سی طالب مسلح کشته و شماری هم زخمی شده اند.  طالبان مسلح نیز با نشر یک ویدوی مدعی شدند که بیست سرباز ارتش ملی را در ولسوالی شیندند اسیر کردند. تاکنون مقام های پایگاه ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb