گروه طالبان با نشر یک اعلامیه خبری به خبر منتشر شده مبنی بر گرفتن پول در قبال تحویل دهی یازده جسد از افرادی که در سقوط چرخ بال در فراه جان باختند واکنش نشان دادند. در اعلامیه منتشر شده این گروه آمده است که تازمانیکه جسد سرباز حمله کننده بر جان جنرال عبدالرازق فرمانده پیشین کندهار به آنها تحویل داده نشود آنها اجساد دیگر که در دست دارند تحویل نخواهند داد. در این اعلامیه آمده است که اجساد دو بانو که در سقوط چرخ بال جان خود را از دست داده بودند به خانواده هایشان تسلیم داده شده است. در این اعلامیه گرفته پول برای تحویل دهی جنازه را به شدت رد کرده است. در سوی دیگر ذکریا میرزا زاده فرمانده لوا دوم پیاده ارتش ملی فراه تاکید می کند که طالبان محلی برای تحویل دهی یازده تن از جان باختگان در سقوط چرخ بال پول گرفته اند.

با این حال باشندگان فراه از طالبان مسلح می خواهند تا اجساد جان باختگان سقوط چرخ بال را جهت دفن به فامیل های آنها بسپارند. این افراد تاکید می کنند که این کار طالبان مسلح بر خلاف شرعیت اسلامی می باشد.

در سقوط چرخ بال در ولسوالی انار دره ولایت فراه  فرید بختور رئیس شورای ولایتی، جمیله امینی عضو شورا ، معاون ارتش ملی در غرب افغانستان ، چهار خلبان و کمک خلبان و همچنان بیست تن دیگر به شمول غیر نظامیان جان باختند. پس از گذشت چند روز تنها تاکنون اجساد یازده تن به خانواده هایشان تسلیم داده شده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb