افزایش توزیع جواز تجارت در هرات طی یک سال اخیر

بر بنیاد آمارهای اداره اتاق تجارت و صنایع هرات طی یک سال گذشته دست کم دو هزار و هشتصد و هشتاد جواز تجارت برای تجارت پیشه ها  و علاقه مندان به سرمایه گذاری در این ولایت توزیع شده است، جمیله بهادری رییس اتاق تجارت و صنایع هرات هرچند افزایش علاقه مندی به سرمایه گذار در ولایت هرات را بر رشد اقتصاد موثر میداند اما از بی توجهی دولت به زنان تجارت پیشه ابراز نگرانی میکند.

در این میان برخی از اعضای شورای ولایتی هراتی معتقدند، افزایش توزیع جواز تجارت به تنهایی خود نمی تواند بر رشد اقتصاد هرات کمک کند، به باور آنان دولت باید بسته های تشویقی از جمله کاهش میزان محصولات گمرکی و کاهش میزان مالیات را برای سرمایه گذاران تازه کار روی دست گیرد.

در این بین مسوولان محلی هرات هر چند به بهبود وضعیت اقتصادی هرات امیدوارند اما میگویند: وضع تحریم های آمریکا به کشور ایران بر وضعیت اقتصادی ولایت هرات هم به شدت تاثیر سو گذاشته است.

این در حالیست که به باور کارشناسان اقتصادی  نبود امنیت مناسب، عدم حمایت مردم از تولیدات داخلی و افزایش بلانس واردات از خارج کشور از جمله چالش های عمده سد راه سرمایه گذاران در هرات به حساب می آید.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb