بار دیگر سقوط چرخ بال در غرب افغانستان قربانی گرفت.

سقوط یک چرخ بال قوای هوایی در ولایت فراه جان دو عضو شورای ولایتی از جمله رئیس شورا، معاون پایگاه ارتش ملی در غرب افغانستان و حدود پانزده نظامی از جمله دو خلبان را گرفت.

این بار فرید بختور رئیس شورای ولایتی فراه، جمیله امینی عضو شورا و نعمت الله خلیل معاون پایگاه ارتش ملی در غرب افغانستان با ۲۲ تن دیگر از جمله دو خلبان جان باختند. آنگونکه محمد شعیب ثابت والی فراه میگوید این چرخ بال از شهر فراه عزام هرات بود که در مسیر راه به دلیل بدی وضعیت جوی با کوه برخورد کرد و سقوط کرده است.

شاه محمود نعیمی معاون شورای ولایتی فراه عوارض تخنیکی و زیاد بودن وزن  چرخ بال را علت سقوط آن عنوان می کند. او میگوید بر اساس معلومات رسیده به همین دلیل زمانیکه در حال کاهش ارتفاع بود با کوه در ولسوالی اناردره برخورد کرده است سرانجام سقوط کرد.

در جریان یک سال و نیم در غرب افغانستان پنج چرخ بال قوای هوایی ارتش ملی سقوط کرده است که چند مقام و حدود ده خلبان جان خود را از دست دادند. مقام های محلی فراه میگویند جان باختن اعضای شورای ولایتی یک ضایع بزرگ برای امنیت این لوایت است.

آنگونکه مقام های امنیتی در غرب افغانستان میگویند چرخ بال در یک منطقه کوهستانی که تحت تصرف طالبان است سقوط کرده و تاکنون هیچ نیروی جهت انتقال اجساد و یا هم زخمی های احتمالی به آن منطقه اعزام نشده اند. با اینکه طالبان مسلح با نشر یک اعلامیه خبری اعلام کردند که چرخ بال را با شلیک گلوله سقوط داده اند اما یک منبع در قوای هوایی ارتش ملی در غرب افغانستان میگوید بدی وضعیت جوی باعث بروز این رویداد خونین شده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb