دو سرباز پولیس ملی  که در تقلب گسترده به نفع دو نامزد ولسی جرگه در ولایت بادغیس دست داشتند بازداشت شدند.

با گذشت زمان ابعاد تازه ای از تقلب به نفع برخی از نامزدان انتخاباتی در ولایت بادغیس روز به روز روشن می شود. مسوولان در فرناندهی پولیس در این ولایت حالا از بازداشت دو سرباز پولیس ملی در  منطقه پیراجی ولسوالی جوند به اتهام تقلب به نفع دو کاندید و زورگیری خبر میدهند. جنرال احمد فهیم قایم فرمانده پولیس بادغیس میگوید این دو سرباز پولیس بر خلاف قانون عمل کردند.

با این همه ناظرین در روز انتخابات در ولسوالی جوند میگویند آنها از سوی این دو سرباز تهدید به مرگ شدند و همچنان مبایل های آنها نیز به سرقت برده شده است. این افراد میگویند تقلب در محل رای دهی به شکل گسترده به نفع دو کاندیدا صورت گرفته است.

این ناظرین مدعی اند با حضور افراد مسلح غیر مسوول در روز برگزاری انتخابات، افراد زیر سن ۱۸ سال نیز رای داده اند. آنان همچنان میگویند یک نفر با چند تذکره رای داده است.

از سوی دیگر امان الله امان فاریابی رئیس کمیسیون مستقل انتخابات در بادغیس میگوید اسناد کافی برای اثبات کردند تقلب در آن منطقه به دست آنها رسیده است و آرای این مناطق قرنطینه خواهد شد. او تائید می کند که برخی سربازان دیگر نیز با شماری از کارمندان در روز انتخابات اقدام به تقلب کرده اند.

مسوولان در فرماندهی پولیس بادغیس میگویند یک تن از این سربازان با اخذ پول از ناظرین به هرات متواری شده بود، که در آن ولایت از سوی پولیس بازداشت شده است. آنگونه که مسوولان در کمسیون مستقل انتخاباتی میگویند از میان شش مرکز رای دهی سه مرکز آن صندوق های رای به جاهای نامعلومی منتقل و پر شده است.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb