مسوولان امنیتی در فرماندهی پلیس بادغیس از کشته شدن سیزده طالب مسلح و زخمی شدن پانزده تن دیگر در پی حملات تهاجمی این گروه بالای پاسگاه های امنیتی در منطقه کته گیران و آب بخش ولسوالی قادس این ولایت خبر میدهند. نقیب الله امنیتی سخنگوی پولیس میگوید در این رویداد یک فرمانده پولیس کشته و دو تن زخم برداشتند. به گفته وی در این نبرد پانزده عراده موتور سایکل طالبان به دست طالبان افتاده است.

آنگونه که مسوولان امنیتی در این ولایت میگویند با آمدن فصل سرما تحرکات طالبان در بادغیس کاهش خواهد یافت و توان مقابله با نیروهای امنیتی را نخواهند داشت.

در همین حال مسوولان درشورای ولایتی بادغیس از اوضاع امنیتی ابراز نگرانی میکنند.عبدالعزیز بیک رییس این شورا میگوید نبود تجهیزات کافی نظامی در این اواخر باعث شده تا این نیروها بیشترین خساره را ببینند. او از دولت خواهان تجهیز شدن این نیروها در بادغیس است.

از سویی هم گسترش فعالیت های مخالفان مسلح دولت در اطراف شهر قلعه نو مرکز ولایت بادغیس به ویژه در یک هفته گذشته نگرانی جدی باشنده های محل را در پی داشته است.

این درحالیست که مخالفان مسلح دولت حملات تهاجمی شان را در نقاط مختلف بادغیس به ویژه پاسگاه های امنیتی در ولسوالی های بالامرغاب، قادس و مقر شدت داده اند.اما مقام های امنیتی در بادغیس می گویند، هیچ تهدید جدی امنیتی در این ولایت وجود نداشته و مخالفان توان رویارویی با نیروهای امنیتی را ندارند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb