دامنه درگیری های خونین میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در ولسوالی های پشتون زرغون و اوبه ولایت هرات گسترده تر شده است. عبدالاحد ولی زاده سخنگوی فرماندهی پولیس هرات میگوید در جریان حملات گروهی طالبان بر مناطق دشت نیزان، دشت بالا و دو جوی این ولسوالی ها، شش تن از نیروهای امنیتی و ده تن از طالبان مسلح کشته شدند. او میگوید در این درگیری نیز شماری از افراد دو طرف زخمی شدند.

این حملات طالبان در ولسوالی های اوبه و پشتون زرغون در حالی صورت گرفته است که این دو ولسوالی در هفته های اخیر شاهد درگیری های خونین میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح بوده اند. محمد آصف رحیمی والی هرات می گوید، گروه طالبان به دلیل شکست هایی که در ولسوالی شیندند این ولایت خوردند تلاش دارند تا پایگاه های خودرا به ولسوالی اوبه انتقال دهند.

عبدالقادر کامل آکاه امور سیاسی در هرات گسترش دامنه فعالیت های طالبان در ولسوالی های پشتون زرغون و اوبه در شرق شهر یکی از نگرانی های جدی برای مسوولان و باشنده های هرات عنوان میکند.

با اینکه دو هفته پیش عملیات تصفیوی به منظور سرکوب طالبان در ولسوالی های پشتون زرغون و اوبه ولایت هرات راه اندازی شد اما فعالیت این گروه در این ولسوالی ها همچنان به قوت خود باقی است. هفته پیش نیز در جریان حملات طالبان، نه تن از سربازان پولیس ملی جان باختند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb