شهر نسبتا امن قلعه نو این روزها شاهد حملات تروریستی افراد مسلح ناشناس بوده است. در آخرین مورد تروریستان دو تن ازکارمندان دولتی را در قلب شهر قلعه نو، جلو چشم باشنده گان این ولایت تیرباران کردند. شدت نا امنی ها و افزایش ترورها در بادغیس؛ نگرانی جدی شورای ولایتی این ولایت را در پی داشته است.

در همین حال شماری از باشنده گان این ولایت مسوولین امنیتی را در تامین امنیت شهر قلعه نو به کم کاری متهم میکنند. این باشنده گان میگویند نا امنی ها در مرکز شهر قلعه نو به گونه بی پیشینه شدت گرفته است و مسوولان امنیتی این ولایت هیچ برنامه ای برای مهار نا امنی ها ندارند.

با این حال مقام های محلی بادغیس افزایش آمار ترورها در مرکز شهر را میپذیرند و تاکید میکنند که برای بهبود امنیت شهر قلعه نو چندین پاسگاه امنیتی در ورودی های این شهر ایجاد گردیده است.

باشنده های قلعه نو در حالی از افزایش ناامنی ها در این شهر نگران هستند که پنج شنبه شب در جریان حملات طالبان بر یک پوسته نیروهای امنیتی در حومه های شهر قلعه نو، دو سرباز پولیس و ده طالب مسلح کشته شدند. مسوولان امنیتی در بادغیس می گویند که این حملات طالبان از سوی نیروهای امنیتی دفع شده و جنگجویان از محل فرار کردند.

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb