در یک حمله هواپیما های بدون سرنشین نیروهای خارجی یک فرمانده برجسته طالبان به همراه یک محافظان اش در ولسوالی شیندند هرات کشته شده است.

مقام های محلی هرات میگویند؛ در یک حمله هواپیما های بدون سر نشین نیروهای خارجی؛ ملا بریالی مشهور به یاسر یکی فرماندهان برجسته طالبان به همراه یک عضو دیگر طالبان تفنگدار در ولسوالی شیندند کشته شده است. جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات میگوید ملا بریالی مسوول یک گروه ده نفری طالبان بوده و در طرح ریزی و اجرای چندین رویداد هراس افگنانه و ترور ها در شهر هرات دست داشته است.

از سویی هم مسوولان کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات؛ سرکوب هراس افگنان از طریق حملات هوایی را برای نابودی آنان اثر گذار میدانند. مسوول کمیته امنیتی شورای ولایتی هرات تاکید دارد؛ اعضای شورای ولایتی بارها از نیروهای امنیتی خواسته اند؛ لانه های هراس افگنان در ولسوالی ها و مناطق نا امن  را از طریق حملات هوایی نابود کنند.

در همین حال آگاهان امور تاکید دارند؛ طالبان در حال حاضر دو گزینه پیشرو دارند؛ یا باید به روند صلح تسلیم شوند و یا نابود شوند؛ با این حال از بین بردن ریشه اصلی نا امنی در ولسوالی ها و مناطق نا امن میتواند سبب بهبود وضعیت امنیتی هرات شود.

بر اساس اطلاعات شده از سوی مسوولان محلی هرات در جریان روز های اخیر بیش از ده طالب تفنگدار در حملات جداگانه نیروهای امنیتی در شیندند کشته شده و افزون بر تخریب چند عراده وسایل نقلیه طالبان؛ مقدار از جنگ افزار های آنان نیز به دست نیروهای امنیتی افتاده است.

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb