مسوول استخبارات طالبان در ولایت هرات در یک عملیات کارمندان ریاست امنیت ملی این ولایت بازداشت شده است.

مقام های امنیتی می گویند که این فرد در تلاش طراحی حملات تروریستی بوده است. به گفته ای آنان، این فرد طراح چندین حمله تروریستی در هرات بوده که باعث کشته شدن شماری از افراد ملکی و نیروهای امنیتی شده است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می گوید، این عضو گروه طالبان در پانزده مورد ماین گذاری، شش مورد حملات ترویستی بالای پوسته های نیروهای امنیتی در ولسوالی های شیندند، گلران، کهسان و زنده جان و سقوط یک پاسگاه پولیس سرحدی در ولسوالی شنیدند دست داشته است.

این متهم در جریان بررسی های نیروهای امنیتی پذیرفته است که عضو ارشد گروه طالبان است و در چندین حمله بر نظامیان افغان دست داشته است.

در همین حال کارمندان ریاست امنیت ملی ولایت هرات یک تن را به اتهام اختطاف و قتل گرفتار کرده اند. در خبرنامه ای این ریاست آمده است که این آدم ربا چند روز پیش یک راننده تاکسی را ربوده بود و اورا به قتل رسانده بود.

این عضو ارشد گروه طالبان در حالی در ولایت هرات بازداشت شده است که شهروندان نگران رفت و آمد طالبان در شهر هرات هستند. آنان از نیروهای امنیتی می خواهند که تدابیر شدیدی را برای جلوگیری از نفوذ مخالفان مسلح دولت به شهر هرات روی دست بگیرند.

 

 

 

https://www.facebook.com/heratpaperfb