حملات طالبان مسلح به پاسگاه امنیتی در فراه بار دیگر افزایش یافته است.

هفده تن از سربازان ارتش ملی در حمله طالبان مسلح در ولسوالی بالابلوک ولایت فراه جان باختند و شماری هم زخمی شدند.

اعضای شورای ولایتی فراه در یک کنفرانس مطبوعاتی از بی توجه ای مسوولان محلی و سران حکومت وحت ملی برای تامین امنیت در این ولایت سخن می زنند. در تازه ترین رویداد هفده سرباز ارتش ملی در حمله طالبان مسلح در ولسوالی بالابلوک این ولایت در حمله طالبان مسلح جان باختند. عبدالله قانع عضو شورای ولایتی در این ولایت میگوید طالبان مسلح پس از قتل عام سربازان ارتش سلاح و تجهیزات نظامی این قرار گاه را با خود برده اند.

از سوی هم ناصر مهری سخنگوی والی فراه تائید می کند که در پی سقوط قرار گاه امنیتی دهذک در شاهراه عمومی یازده تن از سربازان ارتش ملی جان باختند. او میگوید نه طالب مسلح نیز در جریان درگیری کشته شدند.

در یک خبر دیگر مسوولان امنیتی در فراه تائید می کنند که عبدالعلی خان فرمانده عمومی اکمالات هوایی نیروهای ارتش ملی فراه  صبح روز شنبه در شهر فراه از سوی افراد مسلح ناشناس ترور شد. اعضای شورای ولایتی فراه مسوولان استخباراتی این ولایت را در شناسایی عاملین ترور در این ولایت را ناکام می خوانند.

پس از کنفرانس مطبوعاتی اعضای شورای ولایتی فراه کارمندان ریاست امنیت ملی این ولایت صحبت های اعضای شورای ولایتی را از کمره های برخی خبرنگاران به دلیل اینکه امنیت ملی مورد اتهام به دلیل آنچه سهل انگاری خوانده شده بود قرار گرفته بودند پاک کردند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb