مقامات قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان می گویند در یک عملیات مشترک نیروهای امنیتی افغان و ائتلاف در ولسوالی شیندند ولایت هرات یک تن از افراد وابسته به گروه طالبان کشته ودو تن دیگر آنان بازداشت شدند.

سمونوال عبدالبصیر سخنگوی قوماندانی قول اردوی ۲۰۷ ظفر در غرب افغانستان می گوید: این حادثه زمانی به وقوع پیوست که طالبان مسلح قصد حمله بالای قطعه کماندوی اردوی ملی و نیروهای امریکایی تحت امر ائتلاف که در حال گشت زنی در آن منطقه بودند را داشتند که مورد حمله مخالفین مسلح قرار گرفتند.  

وی می گوید در این حمله به نیروهای افغان و ائتلاف هیچ آسیبی نرسیده و چندین میل سلاح نیز از مخالفین مسلح دولت به دست آمده است.

با این حال لعل محمد ولسوال شیندند ولایت هرات می گوید نیمه های شب یک شنبه نیروهای ائتلاف بدون هماهنگی آنها خانه حاجی ملک یکی از بزرگان منطقه زیر کوه آن ولسوالی را بازرسی کردند.

وی افزود در جریان بازرسی یک تن از اعضای فامیل حاجی ملک از سوی نیروهای ائتلاف کشته و دو تن دیگر آنان را نیروهای خارجی با خود برده اند.

وی از نیروهای ائتلاف به دلیل انجام عملیات خود سرانه در منطقه برمکان آن ولسوالی انتقاد کرد.

بنا به اظهارات وی این دومین مورد است ظرف دو ماه گذشته که نیروهای ائتلاف بدون هماهنگی آنها عملیات خود سرانه را در منطقه برمکان انجام می دهند.

تاکنون نیروهای ائتلاف در این مورد اظهار نظری نکرده اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb