با گذشت هر سال وضعیت محیط زیست در هرات بدتر میشود؛ مسوولان ریاست حفاظت از محیط زیست هرات در مراسم گرامی از روز جهانی زمین تاکید دارند؛ آلودگی محیط زیستی در سالهای پیشرو به معضل جدی در این ولایت مبدل خواهد شد.

نصیر احمد فضلی رییس حفاظت از محیط زیست هرات  میگوید با گذشت هر روز آلودگی محیط ریست بیشتر می شود.

 

بخشی از آلودگی محیط زیستی قابل مشاده است و با چشم انسان دیده میشود؛ اما بخش دیگر که  زیاد در چشم نیست؛ اما خطر آن بسیار زیاد است؛ آلودگی آبهای زیر زمینی که میتواند در درزا مدت سبب مرگ انسان ها شود. پژوهش های جهانی نشان میدهد؛ در صورت ادامه روند کنونی آلودگی محیط زیست؛ در ۵۰ سال آینده نیمی از جمعیت کره زمین نمیتوانند در آن زندگی کنند و باید راهی سیاره های دیگر شوند؛ راهکاری تقریبا غیر ممکن به نظر می آید؛ راه دیگر اما پیشگیری از آلودگی میحط زیست است.

مشکل الودگی های زیست محیطی در کلان شهر ها؛ نسبت به دیگر مناطق گسترده و نگران کننده تر است. تراکم و افزایش شمار شهرنشینان؛ و در پی استفاده بیشتر از سوخت های دود زا و تولید بیشتر زباله؛عواملی هستند که آلودگی محیط زیست را بیشتر میکنند؛ به باور کارشناسان محیط زیست برای داشتن زمینی سالم و پاک؛ از هم اکنون باید به فکر فردای زمین باشیم

روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۲ آپریل مصادف با ۲ ثور در تمام دنیا برگزار و به همه مردم روی زمین یادآوری می‌شود که نباید سیاره خود؛ زمین را فراموش کنند و به فکر حفظ آن باشند؛پیش از آنکه به دلیل آلودگی های زیست محیطی؛ زندگی بر روی زمین غیر ممکن شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb