ولسوالی شیندند هرات در یک هفته اخیر شاهد رویدادهای خونین بوده است. در هفته های اخیر وضعیت امنیتی در ولسوالی شیندند هرات بحرانی تر از پیش شده است. این ولسوالی در جریان یک هفته شاهد چند رویداد مرگبار بود. از جمله حمله خونین انفجاری بر افراد ملکی که منجر به کشته شدن هشت فرد ملکی به شمول کودکان و زخمی شدن بیش از ده تن دیگر شد. یک روز پس از این رویداد، یک انفجار دیگر نیز مرکز ولسوالی شیندند را لرزاند.

اما کشته شدن دوازده نیروی امنیتی در حملات طالبان در این ولسوالی بیش از همه تکان دهنده خوانده می شود. اکنون محمد آصف رحیمی والی هرات با ابراز نگرانی از وضعیت جاری در شیندند می گوید: بارها از مقام های مرکزی خواستار اعزام نیروی بیشتر امنیتی به این ولسوالی شدند اما تاهنوز به این خواسته ها توجهی نشده است.

مقام های امنیتی هرات نیز وضعیت جاری در ولسوالی شیندند این ولایت را ناگوار می خوانند. به گفته باور آنان، مخالفان مسلح دولت در این ولسوالی به حملات شان شدت داده و برای دفع تهدیدهای امنیتی، نیاز به راه اندازی عملیات گسترده نظامی است. امین الله امین آمر امنیت فرماندهی پولیس هرات هشدار می دهد که اگر این عملیات راه اندازی نشود؛ وضعیت امنیتی در شیندند وخیم تر خواهد شد.

شماری از آگاهان امور نیز وضعیت جاری در شیندند را نگران کننده می خوانند و تاکید دارند که ناامنی های شیندند امنیت سایر ولسوالی های هرات را نیز تهدید می کند.

با اینکه چهار ولسوالی تازه از پیکره ی شیندند جدا شده و جغرافیای آن نیز محدود شده اما ناامنی ها و حضور مخالفان مسلح در این منطقه همچنان پابرجا خوانده می شود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb