ولسوالی اناردره ولایت فراه صبح روز دوشنبه بدست طابان مسلح سقوط کرد. این ولسوالی تنها برای پنج ساعت در کنترول طالبان قرار داشت و سپس در عملیات ویژه سربازان کماندو دوباره پس گرفته شد. ناصر مهری سخنگوی والی فراه می‌گوید پس از آنکه ولسوالی مورد حمله قرار گرفت یک کاروان نیروهای کمکی به ولسوالی اعزام شد که در کمین طالبان مسلح روبرو شدند.

تاکنون آمار درستی از تعداد جان باختگان نیروهای دولتی از سوی مقام‌های امنیتی منتشر نشده است. فرید بختور رئیس شورای ولایتی فراه می‌گوید: حبیب الله فرمانده پولیس ولسوالی انادره زخم برداشته و تلفات به نیروهای امنیتی و طالبان مسلح وارد شده است. او می‌گوید نیروهای دولتی پس از چند ساعت درگیری مناطقی که قبلا به تصرف طالبان در آمده بود دوباره به دست نیروهای دولتی افتاده است.

اعضای شورای ولایتی فراه می‌گویند: طالبان مسلح به سلاح‌های مدرن و پیشرفته دسترسی پیدا کرده‌اند. که بگفته آنان حالا طالبان مسلح با استفاده از سلاح‌های پیشرفته به سادگی محلات نظامی را سقوط می‌دهند، و به نیروهای امنیتی تلفات وارد می‌کنند.

پس از سقوط ولسوالی اناره دره ولایت فراه به دست طالبان مسلح مقام‌های محلی این ولایت حاضر نشدند تا پاسخگوی خبرنگاران باشند. یک منبع دولتی در این ولایت می‌گوید طالبان مسلح از دو جهت در یک قسمت از ولسوالی انار دره محاصره شدند و شماری از بزرگان قومی را به گروگان گرفته‌اند. از سوی دیگر از دو روز بدین سو جنگ شدید در ولسوالی بالابلوک و پشت رود فراه میان نیروهای دولتی و طالبان مسلح جریان دارد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb