کمبود دستگاه‌های دیالیز و نرسیدن نوبت به بیمارانی که گرفتار بیماری کلیه وی در بیمارستان هرات هستند از جمله چالش‌هایست که مراجعه کنندگان به این مرکزی درمانی را نگران ساخته است.

بیمارانی که در این مرکزی بستری شده‌اند اکثرا افرادی هستند که وضعیت اقتصادی شان مطلوب نیست، این بیماران می‌گویند: باید هفته‌ها با درد کلیه دست و پنجه نرم کنند تا نوبت دیالیز شان برسد این بیماران از حکومت مرکزی خواستار افزایش بسترها و امکانات این بخش هستند.

دوازهم مارچ که برابر با روز جهانی کلیه است هیچ برنامه‌ای در کشور جهت آگاهی دهی در مورد اهمیت کلیه‌های برگزار نشده است. در این میان پزشکان مختصص کلیه می‌گویند: کلیه یکی از کلیدی ترین اعضای بدن انسان است، که اگر به آن رسیدگی صورت نگیرد می‌تواند انسان را به هلاکت برساند، داکتر خلیل الله حبیبی مسوول بخش همودیالیزم بیمارستان هرات می‌گوید: طی سال روان آنان توانسته‌اند بیش از ۲هزار تن را دیالیز نمایند.

از سویی هم بخش همودیالیز بیمارستان هرات که  به تازگی به بهره برداری رسیده است، پاسخگوی مراجعین ولایت‌های حوزه غرب کشور نیست، مسوولان بیمارستان هرات می‌گویند: با توجه به رقم درشت مراجعین در بخش‌های مختلف بیمارستان هرات، کمبود امکانات و نیروی کاری از چالش‌هایی ست که بارها به مسوولان مرکزی توسط مکتوب ها بازتاب داده شده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb