نگرانی از روی گشتاندن دانش آموزان از مکاتب در ولایت هرات!

در جریان سه سال اخیر نزدیک به ۱۰۰هزار تن از دانش آموزان در ولایت هرات، از رفتن به مکتب دست کشیده‌اند. عبدالرزاق احمدی رییس معارف هرات می‌گوید: این دانش آموزان شامل دختران و پسران می‌شوند که در شهر و ولسوالی‌ها مکاتب را ترک کرده‌اند.

در کنار این، محروم ماندن بیش از ۳۰۰ هزار دانش آموز واجد شرایط رفتن به مکتب در ولایت هرات از دیگر نگرانی‌ها در بخش معارف شمرده می‌شود. رییس معارف هرات می‌گوید: بیشتر این کودکان و نوجوانان در ولسوالی‌ها و مناطق دور افتاده به دلایل مختلف، از رفتن به مکتب محروم مانده‌اند. در همین حال ریاست معارف هرات کمپاینی را به منظور تشویق دانش آموزان برای روی آوردن دوباره به مکاتب آغاز کرده است.

در همین حال جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید: این مسئله را به گونه‌ای جدی دنبال می‌کنند. او می‌گوید که آمار ریاست معارف در زمینه ترک مکتب از سوی دانش آموزان و محروم ماندن کودکان از رفتن به مکتب را تایید نمی‌کند.

مسوولان ریاست معارف هرات می‌گویند: هم اکنون نزدیک به یک میلیون دانش آموز مصروف فراگیری آموزش و پرورش در مکاتب این ولایت هستند. آنان تاکید می‌کنند که تلاش‌ها برای فراهم ساختن زمینه آموزش برای تمام کودکان واجد شرایط در هرات جریان دارد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb