گشت و گذار موترهای بابری  از طرف شب کاسه صبر باشندگانی که در حاشیه این سرک زندگی می‌کنند را لبریز کرده است،. آنان از اداره محلی خواستار سرعت بخشیدن به کار ساخت سرک بای پس هستند. به گفته آنان اگر کار ساخت سرک هرات بای پس به پایه اکمال برسد این چالش برچیده خواهد شد.

سرک کمربندی بای پس که از شمال شهر هرات و منطقه رباط پرنیان اسلام قلعه آغاز وتا میدان هوایی در جنوب شهرهرات ۴۶کیلومتر را احتوا می‌کند کار آسفالت آن سه سال پیش از سوی وزارت فواید عامه کشور کلید خورده بود، با گذشت سه سال تا هنوز به پایه اکمال نرسیده است. پرسش اینجا که چرا تا کنون این سرک به بهره برداری نرسیده است؟

در این میان اعضای شورای ولایتی هرات هم با انتقاد از مسوولان محلی و حکومت مرکزی می‌گویند: تکمیل نشدن کار سرک بای پس باعث شده آرامش باشندگان هرات صلب شود و از طرفی هم گراف حوادث ترافیکی و ازدحام بالا برود.

در این میان مسوولان محلی هرات تاکید دارند، چالش اساسی که روند ساخت سرک بای پس را کند ساخته است در آینده نزدیک برداشته خواهد شد، سخنگوی والی هرات می‌گوید: پلی که نقطه وصل سرک بای پس است از سوی وزارت فواید عامه بزودی اعمار خواهد شد.

طی سال‌های پسین وعده‌های مقام‌های محلی و مرکزی کشور در موارد مختلف کمتر جامه عمل پوشیده است، دیده شود این وعده‌ها این بار به کجا خواهد انجامید؟

https://www.facebook.com/heratpaperfb