نمایش قدرت نظامیان افغان در روز ملی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در حوز غرب کشور!

نیروهای مشترک امنیتی اینجا در قول اردوی ۲۰۷ ظفر به مناسبت تجلیل از روز شان گردآمده‌اند. شماری از مقام‌های عالی رتبه نظامی و ملکی هرات نیز در این مراسم حضور یافته‌اند. اما مقام‌های ارتش ملی از دفع حملات گسترده طالبان در جریان سال روان خبر می‌دهند.

دگر جنرال محمد ناصر هدایت فرمانده قول اردوی ۲۰۷ ظفر می‌گوید: طالبان قصد داشتند در کنار سقوط برخی ولسوالی‌های حوزه غرب، شاهراه‌ها را مسدود کنند  و امنیت مراکز شهرها را تهدید کنند اما  به اهداف شان دست نیافتند.

اما مقام‌های محلی هرات از موضع جدی‌تر به مخالفان مسلح دولت پیام می‌فرستند. محمد آصف رحیمی والی هرات می‌گوید که حکومت افغانستان خواهان صلح با مخالفان مسلح است اما نه به عذر و زاری. او تاکید می‌کند که پس از این، حکومت افغانستان پروسه صلح را در میدان‌های نبرد دنبال خواهد کرد.

اما این سربازان از مردم افغانستان می‌خواهند که حمایت‌های شان از نظامیان تنها به ۹ حوت خلاصه نشده و دوامدار باشد. آنان تاکید می‌کنند که حمایت‌های گسترده مردمی را با خود دارند و همین مسئله سبب موفقیت‌های شان در نبرد با هراس افگنان شده است.

در حالی روز ملی نیروهای امنیتی در ولایت هرات تجلیل می‌شود که این نیروها در جریان مراسم افتتاح تاپی و سفر چهار روزه‌ای رئیس جمهور به هرات؛ قدرت نمایی کرده و توانایی‌های شان را به نمایش گذاشتند. این نیروها با اتخاذ تدابیر شدید امنیتی، از وقوع هرگونه ناامنی در این روزها جلوگیری کردند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb