در اثر واژگون شدن یک موتر به دلیل سرازیر شدن سیلاب در ولایت بادغیس، شش فرد ملکی کشته شدند. مسوولان محلی در ولایت بادغیس  با تایید این خبر می‌گویند: این حادثه صبح روز دوشنبه در منطقه دره‌ی قرچقی ولسوالی قادس این ولایت رخ داده است.

در همین حال ریاست هواشناسی افغانستان اعلام کرده است که در جریان جاری ولایت‌های حوزه غرب کشور شاهد باران‌های شدید و جاری شدن سیلاب خواهد بود. این ریاست نسبت به شدت بارش باران و سرازیر شدن سیلاب‌ها، هشدار داده است.

اما عبدالحمید مبارز حمیدی رئیس مبارزه با حوادث طبیعی در حوزه غرب کشور می‌گوید: تمام آماده‌گی‌ها برای کاهش خطرات سیلاب‌ها و توزیع کمک‌های فوری به آسیب دیده‌های احتمالی این سیلاب‌ها، گرفته شده است.

آقای حمیدی می گوید: این ریاست آماده‌گی دارد تا برای پنج هزار خانواده که بر اثر سیلاب‌ها اسیب ببینند؛ کمک کند.  در همین حال جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید: منابع کافی برای توزیع کمک‌های اضطراری به آسیب دیده‌های احتمالی این سیلاب‌ها وجود دارد.

اما برخی از فعالان مدنی در هرات آماده‌گی‌های دولت را برای جلوگیری از وارد شدن خسارات و تلفات افراد ملکی در جریان سیلاب‌ها بسنده نمی‌دانند.

براساس پیش بینی ریاست مرکزی هوا شناسی افغانستان، برخی ولایت‌های شمالی و شمال شرقی کشور نیز همانند ولایت‌های غربی شاهد باران‌های شدید و سرازیر شدن سیلاب خواهند بود.

https://www.facebook.com/heratpaperfb