لغو سفر وزیر انرژی و آب کشور به هرات از سوی حلقاتی در ارگ ریاست جمهوری،با انتقاد تند فعالین مدنی، شورای ولایتی و باشندگان هرات مواجه شده است، یک تن از نزدیکان علی احمدعثمانی وزیر انرژی و آب کشور که نخواست نامش ذکر شود می‌گوید: وزیر انرژی و آب قصد سفر به هرات و شرکت در مراسم افتتاحیه تاپی را داشت اما به او این اجازه داده نشده است.

این منبع می‌گوید: برخی حلقات در ارگ در تلاش به حاشیه کشاندن آقای عثمانی هستند. در عین حال فعالین مدنی در هرات می‌گویند ارگ ریاست جمهوری در مورد ممانعت آقای عثمانی به پروژه تاپی باید پاسخگو باشد.

در همین حال نجیب الله محبی نماینده مردم در شورای ولایتی هرات با انتقاد از ارگ ریاست جمهوری می‌گوید: حضور وزیر انرژی و آب کشور در مراسم گشایش پروژه‌های تاپی و تاپ الزامی بود.

از سویی هم در روز مراسم افتتاحیه تاپی صدها کابر فیس بوک با منتشر کردن عکس آقای عثمانی از نبود آقای عثمانی در این مراسم سخن زدند. برخی ها نوشته‌اند که چون آقای عثمانی خواسته‌های برخی حلقات در ارگ را قبول نکرده از حضور در مراسم افتتاحیه تاپی منع شده است. در عین حال ششمین سفر رئیس جمهور غنی به هرات در حدود سه و نیم سال گذشته با حاشیه‌هایی نیز همراه بود.

از دو روز بدین سو که رئیس جمهوری در شهر هرات بسر می‌برد بسیاری از جاده‌های منتهی به محل نشست‌های رئیس جمهور غنی مسدود است و این باعث بروز مشکلات برای شهروندان هرات شده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb