سی و هشت طالب مسلح در جریان درگیری و حملات هوایی در ولایت فراه کشته شدند. مقام‌های محلی می‌گویندعملیات نظامی مشترک در ساحات ولسوالی بالابلوک این ولایت پس از آن راه اندازی شد که طالبان در حال طرح ریزی حمله بالای شهر فراه بودند.

فضل احمد شیرزاد فرمانده پولیس فراه می‌گوید: این عملیات در مناطق گرانی، گنج آباد و فراهرود ولایت فراه آغاز شده است.به گفته وی در جریان این عملیات تاکنون به شمول چندین فرمانده مهم طالبان مسلح ۳۸ تن کشته و دها تن دیګر مجروح شده اند.

از سوی دیگر باشندگان محل با تائید کشته شدن شمار زیادی از مخالفین مسلح دولت در جریان درگیری تاکید می‌کنند که به غیر نظامیان نیز تلفات وارد شده است. این افراد می‌گویند دوازده غیر نظامی به شمول زنان و اطفال در جریان درگیر جان خود را از دست دادند.

زلیخا دختر نوجوان و صابره طفل هشت ساله دو خواهر یک خانواده هستند، که در نتیجه نبرد در ولسوالی بالابلوک فراه زخم برداشته، آنان می‌گویند: پدر کهن سال و یک برادر نوجوان‌اش در مقابل چشمان‌شان جان دادند.

داکتران در شفاخانه ولایتی فراه حال صحی برخی از مجروحین را وخیم خوانده و می‌گویند: بسیاری از این زخمیان به بیمارستان حوزه وی هرات و قندهار فرستاده شده‌اند. در همین حال مقام‌های امنیتی فراه نیز تلفات غیر نظامیان را می‌پذیرند، و تاکید می‌کنند، که طالبان مسلح همواره منازل مردم عام را سنگر قرار می‌دهند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb