در یک رویداد ترافیکی در هرات هشت فرد ملکی کشته شدند و سیزده تن دیگر زخم برداشته‌اند. این حادثه خونین به دنبال برخورد یک موتر مسافربری نوع فلانکوچ با یک عراده موتر باربری رخ داده است. حادثه در مسیر شاهراه هرات- کندهار در ولسوالی ادرسکن هرات صورت گرفته است.

محمد رفیق شیرزی سخنگوی بیمارستان حوزوی هرات می‌گوید: در میان قربانیان این حادثه، چهار زن و دو کودک نیز شامل هستند. یک کشته و سیزده زخمی این رویداد به شفاخانه حوزوی هرات انتقال داده شده‌اند.

وضعیت تمام زخمی‌های این حادثه قناعت بخش خوانده می‌شود. این زخمی‌های این حادثه  که گواهان این رویداد خونین هستند، می‌گویند: یک موتر باربری که دچار مشکل تخنیکی شده بود در کنار سرک پارک کرده بود، اما موتر حامل‌شان به دلیل سرعت زیاد، با آن برخورد کرد.

تمام کشته و زخمی‌های این حادثه کسانی بودند که می‌خواستند از شهر هرات به ولسوالی فارسی این ولایت بروند. عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات، دلیل این حادثه خونین ترافیکی را بی احتیاطی راننده موتر مسابری می‌خواند.

شاهراه‌های هرات به خصوص شاهراه هرات-کندهار همواره شاهد حوادث خونین ترافیکی بوده است. براساس آمار شفاخانه حوزوی هرات، در جریان سال روان خورشیدی بیش از پنج هزار تن در این ولایت در جریان حوادث ترافیکی زخمی شدند و بیش از ۱۰۰ تن هم جان‌های خودرا از دست داده‌اند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb