بیش از چهل ساحه شهر هرات  به شمول تالار مولانا جلال الدین محمد بلخی، سالون نگارستان بهزاد و چندین نقطه دیگر این ولایت به پیشواز از افتتاح پروژه تاپی از سوی اداره محلی هرات بازسازی شده است.

جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات می‌گوید: میدانچه که ظرفیت نشست بیش از ده چرخ بال را دارد نیز در ساحه تحت سفرهرات ساخته شده است.

او می‌گوید: همه چیز برای برگزاری مراسم افتتاح پروژه تاپی آماده است و مسوولان در تلاش‌اند تا کارهای باقی مانده را به زودترین فرصت به اتمام برسانند.

در کنار اماکنی که برای پذیرایی مهمان در نظر گرفته شده، برخی از خیابان‌ها داغ گیری شده است، و پیاده‌روها سنگ فرش گردیده است.

ساخت و سازهای اخیر در هرات فعالان مدنی در این ولایت را خوشبین ساخته است، برخی از فعالین مدنی در هرات تاکید دارند، این پروژه‌ها نباید با افتتاح پروژه تاپی ختم شود، بل روند بازسازی و به سازی باید استمرار یابد.

از سویی هم باز نزدیک شدن افتتاح پروژه تاپی، پرچم کشورهای ترکمنستان، افغانستان، پاکستان و هندوستان در نقاط مختلف شهر هرات به رسم حمایت از این پروژه منطقوی نصب گردیده است و باشندگان هرات با پشتبانی از پروژه تاپی تاکید دارند، فرایند بازسازی و توسعه شهری باید متوازن باشد.

https://www.facebook.com/heratpaperfb