نیروهای مشترک امنیتی در ولایت هرات تدابیر شدیدی را به منظور تامین امنیت مراسم افتتاح پروژه تاپی، روی دست گرفته‌اند. صدها نیروی امنیتی در شهر هرات مستقر شده‌اند و وضعیت را در اختیار گرفته‌اند.

مسوولان محلی در هرات می‌گویند: به دلیل حضور سران کشورهای عضو تاپی و مهمان خارجی در مراسم افتتاح این پروژه در این ولایت، تدابیر امنیتی شدیدتر می‌شود.

تدابیر امنیتی از یک هفته پیش روی دست گرفته شده است اما با نزدیک شدن زمان برگزاری مراسم افتتاح تاپی، این تدابیر شدیدتر به پیش می‌رود. خیلی از این سربازان شب و روز ماشه به دست، سرگرم تامین امنیت هستند و خواب را کنار گذاشته‌اند.

با شدت تدابیر امنیتی در شهر هرات، شهروندان با خیال راحت تر گشت و گذار می‌کنند. خوشی‌های تاپی از یک سو و حضور نیروهای امنیتی در گوشه و کنار شهر از سوی دیگر، این شهروندان را خرسند ساخته است. خیلی از باشنده‌های هرات از اینکه میزبان سران کشورهای عضو تاپی و دیگر و مهمانان خارجی هستند، خوشحال‌اند.

قرار است تا آخر هفته جاری، هرات میزبان افتتاح یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های اقتصادی منطقه باشد. رهبران افغانستان، ترکمنستان، هند و پاکستان  برای حضور در این مراسم به ولایت هرات می‌آیند.

https://www.facebook.com/heratpaperfb