شماری از باشنده­گان این ولایت با ابراز امیدواری از افتتاح این پروژه بزرگ ملی، از حکومت می‌خواهند که در زمینه استخدام نیروی کار در این پروژه، حق اولویت را به باشنده‌های ولایت‌های مسیر این پروژه بدهد.

آنان تاکید می کنند که  هرات در سطح افغانستان بیشترین جوانان تحصیل کرده را دارد و حکومت باید در گام نخست این جوانان را جذب پروژه تاپی کند.

در همین حال شماری از فعالان مدنی در هرات می‌گویند: حکومت مرکزی باید در گزینش افراد در این پروژه دقت بیشتری به خرج دهد و حق اولویت به جوانان تحصیل کرده هرات داده شود.

این فعالان پافشاری دارند که بیشتر جوانان تحصیل کرده هرات بیکاراند و افتتاح پروژه تاپی، این جوانان را برای استخدام در آن امیدوار ساخته است.

از سویی هم مقام‌های محلی در هرات می‎گویند: در این پروژه تلاش می‌شود تا حق اولویت به جوانان تحصیل کرده ولایات مسیر پایپ لاین داده شود.

در آستانه افتتاح پروژه تاپی اقشار مختلف مردم در حوزه غرب کشور به ویژه هرات، با امیدواری فراوان، در گردهمایی‌های مختلف و رقص و پایکوبی به حمایت از این پروژه بزرگ ملی پرداختند. این پروژه از همه بیشتر نوید تازه‌ای به مساعد شدن کارو بار برای هزاران تن از باشنده‌های هرات شده است.

https://www.facebook.com/heratpaperfb